Elektřina i plyn ve Velké Británii a Evropské unii zdražují.
čtvrtek, 9. září 2021

37_jarvis_5f05fa50498e75f6806dad5b.jpeg

Nějaké hlavy pomazané chytré vymyslely krásnou zelenou ekologickou budoucnost a očekávání se prý NENAPLNILA. viz článek.

Odstavit jaderné elektrárny byla jistě krásná myšlenka, zavřít dýmající uhelné elektrárny je chvályhodné a spalovat plyn je šetrnější k přírodě pokud...

Pokud na ten plyn není uvalena likvidační uhlíková daň z CO2 - což EU udělala. Pokud je ten plyn za rozumnou cenu - kde brát, když díky sankcím z EU (tak dlouho na ně tlačili, až to přepálili) Rusové mají vybudované potrubí do Číny a Indie, a úplně v pohodě tam dodají, co mají.

A ta nekázeň - NEFOUKÁ VÍTR - podle představ plánovačů ideální budoucnosti.

Ano to je ten problém - nefouká dostatečně vítr. Zkrátka elektřina z větrníků nebude v požadovaném množství.

Není zde zmíněno naše (Česká specialita, to všude v EU nemají) zdanění solární energie. Kdy výkup elektrické energie ze solárních panelů zaplatí ony solární panely namontované na rodinných domech (pokud jste na ně nepobraly dotace) již za 12 - 15 let. Sakra ta smůlu, jinde v EU to může být za 8 - 10 let, ale třeba ve Francii to je 10 - 25 let (podle výše nákladů na zřízení) přikládám odkaz. Přitom životnost tohoto zařízení je max. 30 let, co s tím?
https://www.french-property.com/news/money_france/installation_solar_panels

V tomto článkupřiznává společnost Rystad Energy, že snížené dodávky plynu z Ruska do Evropy nás donutí nakoupit zkapalnělý plyn. Otázka je za kolik teď Ruský plyn bude, když ještě nedávno byl ten zkapalnělý plyn jen 4x dražší než ony fujky fuj dodávky z Ruska.

Já zde nechci sýčkovat, ale bude si pochvalovat naši politiku vůči Rusům i ten, který má průměrný plat a najednou zaplatí 2x tolik za elektřinu a 4x tolik za plyn? A to zaplatí ještě rád, protože jinak fakt bude mrznout.

V neposlední řadě například Němci spočítali, že nedostatečné platby za zasvinění ovzduší CO2 způsobí nedostatek peněz ve státní kase a budou to dohánět uvalením spotřební daně na benzín a naftu. Co to je, jen 0,70 Eura z litru. To jistě rádi lidi dají.

Zde je o tom hezké povídání. https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/zdrazeni-benzin-nemecko-dan-co2.A210908_122044_automoto_fdv

Do hajzlu, do hajzlu, do hajzlu s tím! SAKRA.
Je k pláči co s námi dělají. Jenže když se necháme, dobře nám tak.