Další autoři

Lea Vojteková

Paní Vojteková žije v České Republice. Pochází ze Slovenska a píše jak česky tak slovensky.
Zde je to co píše na jejím blogu » Lea Vojteková blog«.

Je to jedna z nejčtenějších blogerek, která se vyjadřuje k aktuálním a bolavým tématům v České republice, v Evropě a vlastně světě vůbec.

Paní Vojteková vidí fakta velmi ostře a nezkresleně.

Štefan Meško

Pan Meško je Slovák, dlouhodobě žijící ve Velké Británii, cestovatel, spisovatel, kuchař s originálními recepty, i s vyzkoušenými recepty z celého světa.

Pro svoje potěšení si uspořádal neuvěřitelnou knihu receptů. Každý jeden z nich uvařil, každý jeden z nich nafotil, každý jeden z nich strávníkům chutnal.

Recepty to většinou nejsou složité, nejsou ani drahé a jsou neuvěřitelně nápadité. Od polévek, předkrmů, přes úpravy zeleniny, masa, ryb, k zákuskům, ovoci až k moučníkům.

Jde o různé recepty od starých tradičních Britských přes Severoevropské, a Jihoevropské až dálně východním národům.

Lenka Cardová

Slečna Cardová žije v České republice, je to malířka, ilustrátorka, básnířka.

Můžete se podívat na její obrázky, které prezentuje na svém webu » Svět energie«

Píše pohádky a kreslí a maluje ilustrace, kresby a malby, jak pro svoje potěšení, tak pro potěšení i jiných. Je jedním z hnacích motorů kdy pomáhá konkrétním dětem ve vzdělání v daleké Kambodžii.

Nedělá to pro to, aby se o tom v souvislosti s ní mluvilo, nebo za peníze někoho cizího, nedostává na to žádné dotoce nebo granty, ale pouze a jen za svoje vlastní peníze.

Miloslav Kejval

Pan Kejval byl dlouholetý ekonom v JZD Skryje a Golčův Jeníkov, ředitel společnosti Kejval CZ s.r.o., rodinné pekárny v Golčově Jeníkově. Podívejte se na webovou stránku » Pekárna Jeníkov« .
Jde o moderní pekárnu produkující mnoho druhů pečiva, pekárnu s dlouholetou tradicí, kterou provozují lidé, kteří si nemusí na nic hrát a lidi je mají radi.

Pan Kejval je člověk, který projel se svým karavanem, velkým obytným Mercedesem, Evropu doslova křížem krážem od severu po jih, od západu po východ.

Skvěle také popisuje cestování a problémy cestování, na Kanárské ostrovy, protože za ty roky, jak říká, je tam již pomalu jako doma.

Stanislav Jalovec

Pan Jalovec pochází z České republiky, je historik a bojovník.
Člověk, který si nevybral nepřítele, nevyhledal ho, neprovokoval, nezačal. Nepřítel si vybírá bitevní pole, strategii, taktiku a zbraně, ale ne boj.
Bojovník ve smyslu člověka řešícího a předcházejícího krizi. Člověk snažící se něco dělat místo toho, aby nedělal nic a jen pasivně na svého nepřítele hleděl.

Pro ty, kteří by se zajímali o jeho poezii, nebo prózu, zde uvádíme odkaz: »Voják«
Dle jeho slov je nutno se na historii dívat tak, jak skutečně byla: s nadhledem, bez příkras, a s vynecháním politických názorů.

Václav Řehák

Nebál jsem se jít do světa, kde není vše předem jasně dané a nalinkované, a poznat život i z té drsnější stránky. Je důležité jít ke kořeni problému. Spisovatel a cestovatel, narozen za minulého režimu v Československé republice. Více se o mě dozvíte na úvodní stránce tohoto webu, kde jsem poodhalil něco málo o mně.
Mimo to, co jsem o sobě napsal, přidávám ještě, že rád chodím pěšky. Lidé málo používají, ke své vlastní škodě, svoje vlastní nohy. Mám rád seznamovat se jinými kraji a tamní kulturou lidí a zemí.