Další autoři

Lucie Frederika Odkolek

Lucie Odkolek pracovala jako televizní reportérka pro TV Premiéra (dnes TV Prima), jako šéfredaktorka zpravodajství TV Galaxie, zahraniční zpravodajka TV Markíza a televizí redaktorka, scénáristka a režisérka pro TV Nova.

V roce 2005 se přestěhovala do Spojených států amerických. Zde absolvovala filmovou školu v Michiganu, obor filmová režie a produkce. Pro absolventský film si vybrala povídku Jana Nerudy „Přivedla žebráka na mizinu“.

Její adaptace příběhu pod názvem „The Beggar’s Story“ o tom, jak může pomluva zcela zničit lidský život, dostala v roce 2008 na filmovém festivalu MPI of Michigan Cenu za nejlepší film a Cenu za nejlepší umělecké ztvárnění. V roce 2009 se tento film dostal také do finále soutěže studentských filmů v rámci „International Family Film Festival“, pořádaného v Raleigh Studios v Hollywoodu. V roce 2012 se stala členkou americké profesní organizace Alliance of Women Directors a Women in Film Los Angeles.

-

Lenka Cardová

Slečna Cardová žije v České republice, je to malířka, ilustrátorka, básnířka.

Můžete se podívat na její obrázky, které prezentuje na svém webu » Svět energie«

Píše pohádky a kreslí a maluje ilustrace, kresby a malby, jak pro svoje potěšení, tak pro potěšení i jiných. Je jedním z hnacích motorů kdy pomáhá konkrétním dětem ve vzdělání v daleké Kambodžii.

Nedělá to pro to, aby se o tom v souvislosti s ní mluvilo, nebo za peníze někoho cizího, nedostává na to žádné dotoce nebo granty, ale pouze a jen za svoje vlastní peníze.

Stanislav Jalovec

Pan Jalovec pochází z České republiky, je historik a bojovník.
Člověk, který si nevybral nepřítele, nevyhledal ho, neprovokoval, nezačal. Nepřítel si vybírá bitevní pole, strategii, taktiku a zbraně, ale ne boj.
Bojovník ve smyslu člověka řešícího a předcházejícího krizi. Člověk snažící se něco dělat místo toho, aby nedělal nic a jen pasivně na svého nepřítele hleděl.

Pro ty, kteří by se zajímali o jeho poezii, nebo prózu, zde uvádíme odkaz: »Voják«
Dle jeho slov je nutno se na historii dívat tak, jak skutečně byla: s nadhledem, bez příkras, a s vynecháním politických názorů.

Autor ukončil základní vzdělání v roce 2008 na Masarykově základní škole v Janovicích nad Úhlavou. V roce 2012 maturoval na Střední škole zemědělské a potravinářské v oboru Veřejná správa. Od roku 2013 studuje obor Politologie na filozofické fakultě Západočeské univerzity v Plzni. V roce 2014 absolvoval kurz školení v prezentacích, díky čemuž se věnuje přednáškám z historie a své choroby pro veřejnost. V letech 2010-2012 pracoval jako průvodce Národního památkového ústavu na hradě Švihov. V roce 2015 vydal svou první knížku básniček Vyznání. V současnosti má přerušené studium kvůli zdravotním komplikacím a věnuje se přednáškám pro veřejnost a vlastní literární tvorbě. Dále vede internetový blog, který najdete pod názvem Voják.

Autor je vášnivý nimrod v oboru historie, military, filosofie, poezie a v dalších příbuzných vědách. Historii má rád jako celek, ale přednost dává období starověku a středověku. „Čím starší dějiny, tím lepší a zajímavější!!!“ Tak by se dal charakterizovat autorův vztah k dějinám. Autor sám nicméně nedělá rozdíly mezi každým obdobím, co se důležitosti týče, protože každé má nejen své kouzlo, ale i důležitost.

Kniha Hrdinové kontra padouši je v historické próze zatím jeho prvotinou.

Václav Řehák

Nebál jsem se jít do světa, kde není vše předem jasně dané a nalinkované, a poznat život i z té drsnější stránky. Je důležité jít ke kořeni problému. Spisovatel a cestovatel, narozen za minulého režimu v Československé republice. Více se o mě dozvíte na úvodní stránce tohoto webu, kde jsem poodhalil něco málo o mně.
Mimo to, co jsem o sobě napsal, přidávám ještě, že rád chodím pěšky. Lidé málo používají, ke své vlastní škodě, svoje vlastní nohy. Mám rád seznamovat se jinými kraji a tamní kulturou lidí a zemí.

Mám rád

Klid a pohodu
Svobodu, mojí ženu, cestování, hory, moře.
Selský rozum a zdravý úsudek
Kvalitní muziku - klasickou i rock
Historii, obrazy, divadlo, knihy, staré věci, čisté boty.
Vůni heřmánku, lipového květu, sena, pečeného selete, pořezaného dřeva, čerstvého pečiva.
To žádné parfémy nedokáží napodobit!
Dobré jídlo - vařil jsem v Sydney i Londýně, takže mohu porovnávat.
Víno - spíš suché, ladné a harmonické, a určitě raději bílé než červené.
Ale i dobré červené dokáže vykouzlit nezapomenutelné okamžiky.
Pivo – správně vychlazené a dobrou single malt whisky.
Inteligetní humor

Umím
Česky a Anglicky.
Ještě se trochu domluvím v několika dalších jazycích.
Smát se, miluji smích.
Umím vařit, jezdit na kolečkových bruslích a kole, plavat, hrát kulečník a mariáš, kuželky i petanque.
Dát někomu klidně do nosu, když si to zaslouží.
Zpívat ve sklípku u dobrého vína.