Články

Odkazy na moje články │iDnesPrávě dnes

 

 

Copak si ještě někdo může myslet, že se Rusko bude řídit rozhodnutím Mezinárodního soudního tribunálu v Haagu?

pátek, 24. května 2024

Asi si všichni vzpomenete, že Evropská unie svým rozhodnutím uvalila na Rusko sankce. Lídři zemí Evropské unie se 24. února 2022 shodli na zavedení dosud nejtvrdších sankcí proti Rusku.
Doposud bylo uvaleno na Rusko postupně 13 balíčků sankcí, jejichž důsledky dopadají spíše na nás než na Rusko.

[ celý článek ]

Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Poslat mailem

Lidé se jim smějí? A nesmějí se jim náhodou oprávněně?

úterý, 26. září 2023

Sankce proti Rusku.

Sankce prý oslabují schopnost Ruska financovat válku na Ukrajině. Díky sankcím se prý podařilo odříznout tři čtvrtiny ruských bank od mezinárodních trhů. Díky sankcím prý z Ruska odešla řada mezinárodních společností. Díky sankcím Rusové prý kradou pračky a ledničky, myčky na nádobí na okupovaných územích, aby měli čipy do raket. Díky jednotě Západu prý Rusko dopad sankcí masivně pociťuje a nedaří se mu plnit své válečné cíle.
Země EU zakázaly dovoz, nákup a transfer ropy a ropných produktů z Ruska. Také se dohodly, že zavedou cenový strop pro ruskou ropu přepravovanou po moři do třetích zemí a to ve výši 60 USD za barel. Díky tomu je Rusko prý tak postiženo, že nemá kam dodávat ani ropu, ani plyn. Hmmm...

[ celý článek ]

Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Poslat mailem

Příliš velká moc v rukou aktivistů - zničí na co sáhnou

pátek, 14. dubna 2023

Příliš velká moc se soustředí v rukou určitých lidí, kteří nemají na to, aby řídili kolosy průmyslu, obchodu, peněžnictví, potravinářství...

Na přednáškách, případně na aktivistických seminářích se vše daří naprosto bezvadně. Workshopy fungují, a ti kteří v nich účinkují, předávají svoje teoretické znalosti nadšencům snažícím se vybudovat lepší a nový svět pomocí »Teorie nerůstu, klimatických změn, Green Dealu, Fit for 55, Extinction rebellion,... « a jiných dalších nesmyslů, pomateností a zvrhlostí.

[ celý článek ]

Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Poslat mailem

Prohlášení

pátek, 17. března 2023

"Přepisování knih není cenzura", říká literární publicistka a redaktorka A2larmu Eva Klíčová.

Zde na tomto místě vydávám prohlášení, které se týká přepisování mých knih (včetně mých článků), případně knih, které jsem jako editor dělal, a nebo knih, které jsem jako Začněte žít s.r.o. vydal.

Každému, kdo tímto způsobem neoprávněně zasáhne do mých autorských práv ROZMLÁTÍM DRŽKU!

[ celý článek ]

Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Poslat mailem

Otázka na komoru

čtvrtek, 9. února 2023

Je zde ještě snaha zachovat nějaké reálné historické kulturní pozůstatky, Evropskou původní křesťanskou civilizaci, odkazy a poznatky našich předků?
Evropanství, Evropské hodnoty, genderizmus nejsou ideologie, která by nás mohla do budoucnosti spojovat.

Chybí nám cíle. Relativně nedávno, začali jsme s tím před 500 lety - jsme dokázali jako Evropané dobýt půlku světa. Jak jsme se tam chovali, je druhá věc, ale dokázali jsme to. Přepluli jsme ocenány, obsadili celé říše, podmanili si celé kontinenty.

[ celý článek ]

Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Poslat mailem

Covid 19, Pandemický zákon a dotěrné otázky, které novináři zapomněli položit

čtvrtek, 1. prosince 2022

Dnes, jednu sekundu po včerejší půlnoci, přestal platit Pandemický zákon. Ano, to je ten zákon, který byl vymyšlen místo Nouzového stavu, kdy byla naše země v ohrožení, stát v krizové situaci, dopadla na nás katastrofa globálních rozměrů. Lidé museli být zavřeni doma (tedy mimo práce, tam většinou docházet museli i nadále), nesměli cestovat, sportovat, docházet za kulturou, na výlety, do přírody, děti nesměly docházet do škol, lidé nesměli žít a byla přijata drastická opatření a omezení, která neměla v historii obdoby.

[ celý článek ]

Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Poslat mailem

Také byste chtěli žít v Birminghamu?!

středa, 30. listopadu 2022

Vy, kteří mě sledujete delší dobu víte, že jsem žil poměrně dlouhá léta ve Velké Británii. Dost jsem psal o Birminghamu, kde jsem bydlel mých posledních pár let v UK – to neznamená Ukrajinu, ale United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland.


Psal jsem o největším obchodním domě Selfridges Building, který postavil český architekt Jan Kaplický. O historických památkách v Birminghamu, kanálech, kterých tam je téměř jako v Benátkách, tenisovém turnaji WTA, Botanické zahradě, Birminghamském podzemním vlakovém nádraží Birmingham New Street se 17 nastupišti, Birminghamské atletice, o úžasné mimoúrovňové dálniční křižovatce, která má 4 patra a jmenuje se Spaghetti junction atd.

[ celý článek ]

Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Poslat mailem

Co je důležité a co je důležitější…?!

úterý, 29. listopadu 2022

Londýn se během starostování pana Khana stal jedním z měst, kde je nejvyšší vzestup počtu vražd a násilných činů na světě!
» There is no longer law and order in the UK which is fast becoming a very, very dangerous lawless place to be «.
» Ve Spojeném království již neexistuje zákon a pořádek, země která se rychle stává velmi, velmi nebezpečným místem bez zákona«.
Denně je na Londýnských ulicích někdo pobodán, ubodán, zavražděn…, případů útoků nožem je nepočítaných. https://www.dailymail.co.uk/news/article-11478393/Horror-Marylebone-one-person-stabbed-death-rushed-hospital.html#comments

[ celý článek ]

Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Poslat mailem

201 let 🌺 - Karel Havlíček Borovský

pondělí, 31. října 2022

V Borové u tehdy Německého Brodu se ve středu 31. října 1821 narodil český radikální demokrat, novinář a satirik Karel Havlíček Borovský (+29.7.1856 Praha). Šéfredaktor Pražských (Národních) novin, České včely a Slovanu. Za protirakouskou publicistiku po r. 1848 stíhaný a odsunut do Brixenu (Südtirol - dnešní Itálie) do nuceného exilu. Zemřel na TBC v necelých 35 letech.

Pravý novinář a chlap, který by dnešní pisálky umlátil sukovicí, protože pravda mu byla vším. Psal a mluvil pravdu, i když se mu třeba nehodila, ale nikdy se nesnížil k tomu, aby pravdu ohýbal nebo upravoval. Nikdy se nesnížil k tomu, aby lhal.

[ celý článek ]

Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Poslat mailem

Doba mediální – doba dnešní, doba likvidační, aneb aktivizmem a honbou za vznešené cíle k sebezničení.

pátek, 21. října 2022

Naše moderní západní civilizovaná společnost zahyne na svoji „vyspělost“.

1) Život nám určují média a to převážně veřejnoprávní, která si musíme platit. A ta nám za to říkají, jak se na co máme dívat, jak to máme chápat. Většina čtenářů, posluchačů a diváků si ani nemůže ověřit, zda prezentovaná zpráva, informace a popisovaný děj je předkládán příjemcům objektivně a nezkresleně.

[ celý článek ]

Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Poslat mailem