Články

Odkazy na moje články │iDnesPrávě dnes

 

 

Také byste chtěli žít v Birminghamu?!

středa, 30. listopadu 2022

Vy, kteří mě sledujete delší dobu víte, že jsem žil poměrně dlouhá léta ve Velké Británii. Dost jsem psal o Birminghamu, kde jsem bydlel mých posledních pár let v UK – to neznamená Ukrajinu, ale United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland.


Psal jsem o největším obchodním domě Selfridges Building, který postavil český architekt Jan Kaplický. O historických památkách v Birminghamu, kanálech, kterých tam je téměř jako v Benátkách, tenisovém turnaji WTA, Botanické zahradě, Birminghamském podzemním vlakovém nádraží Birmingham New Street se 17 nastupišti, Birminghamské atletice, o úžasné mimoúrovňové dálniční křižovatce, která má 4 patra a jmenuje se Spaghetti junction atd.

[ celý článek ]

Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Poslat mailem

Co je důležité a co je důležitější…?!

úterý, 29. listopadu 2022

Londýn se během starostování pana Khana stal jedním z měst, kde je nejvyšší vzestup počtu vražd a násilných činů na světě!
» There is no longer law and order in the UK which is fast becoming a very, very dangerous lawless place to be «.
» Ve Spojeném království již neexistuje zákon a pořádek, země která se rychle stává velmi, velmi nebezpečným místem bez zákona«.
Denně je na Londýnských ulicích někdo pobodán, ubodán, zavražděn…, případů útoků nožem je nepočítaných. https://www.dailymail.co.uk/news/article-11478393/Horror-Marylebone-one-person-stabbed-death-rushed-hospital.html#comments

[ celý článek ]

Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Poslat mailem

201 let 🌺 - Karel Havlíček Borovský

pondělí, 31. října 2022

V Borové u tehdy Německého Brodu se ve středu 31. října 1821 narodil český radikální demokrat, novinář a satirik Karel Havlíček Borovský (+29.7.1856 Praha). Šéfredaktor Pražských (Národních) novin, České včely a Slovanu. Za protirakouskou publicistiku po r. 1848 stíhaný a odsunut do Brixenu (Südtirol - dnešní Itálie) do nuceného exilu. Zemřel na TBC v necelých 35 letech.

Pravý novinář a chlap, který by dnešní pisálky umlátil sukovicí, protože pravda mu byla vším. Psal a mluvil pravdu, i když se mu třeba nehodila, ale nikdy se nesnížil k tomu, aby pravdu ohýbal nebo upravoval. Nikdy se nesnížil k tomu, aby lhal.

[ celý článek ]

Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Poslat mailem

Doba mediální – doba dnešní, doba likvidační, aneb aktivizmem a honbou za vznešené cíle k sebezničení.

pátek, 21. října 2022

Naše moderní západní civilizovaná společnost zahyne na svoji „vyspělost“.

1) Život nám určují média a to převážně veřejnoprávní, která si musíme platit. A ta nám za to říkají, jak se na co máme dívat, jak to máme chápat. Většina čtenářů, posluchačů a diváků si ani nemůže ověřit, zda prezentovaná zpráva, informace a popisovaný děj je předkládán příjemcům objektivně a nezkresleně.

[ celý článek ]

Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Poslat mailem

Syndrom energetické nejistoty

úterý, 4. října 2022

Státy EU jsou závislé na dodávkách plynu a ropy. Bez těchto komodit nedokáže naše svobodná a demokratická moderní společnost vůbec přežít. Mnoho zastánců uhlíkové neutrality, vyznavačů Green Dealu a Friday for Future, Fit for 55, Extinction Rebellion a dalších zelených ekologických hnutí, ochranářství a zelené politiky, by nedokázalo bez dodávek té ošklivé špinavé energie fungovat.

Namísto získání větší míry suverenity a svobody vzniklo obrovské procento populace bytostně závislé na systému a energii. Z tohoto hlediska je v podstatě jedno odkud berou státy EU plyn a ropu, ale podstatné je, že tyto komodity ke svému přežití MUSÍ odněkud dovézt. Jde především o plyn, ropu, uhlí a uran do atomových elektráren.

[ celý článek ]

Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Poslat mailem

V určitých případech nemůže být považováno slovo BLBEC za urážku, ale jde o pouhé konstatování stavu

úterý, 14. června 2022

Napsat o někom, že je blbec může být považováno:
a) za urážku
b) za pochvalu, pokud jde o neskutečného WOLA

Tvrzení pana Lipavského o tom, že "Ruská invaze na Ukrajinu ovlivňuje bezpečnostní situaci nejen v Evropě, ale i v Asii či Indo-Pacifiku", je přinejmenším hloupé a může ho říct pouze někdo, kdo nemá ani zdání o mezinárodní situaci - to by asi člověk zastávající jeho pozici měl mít.

[ celý článek ]

Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Poslat mailem

Blížíme se do bodu zlomu a budeme si muset říct: "Quo vadis."

středa, 27. dubna 2022

Existuje určitá rovnováha mezi strukturou a chodem společnosti, a mezi těmi, kteří mají moc posunovat lidstvo dál.

Pokud převládne názor, že musíme jako lidstvo kráčet neracionáním, zmateným a nesmyslným směrem, tak se společnost dostane do bodu zlomu, kdy si lidé musí položit otázku, co vlastně chceme a kam se chceme ubírat.

MY JSME VELMI BLÍZKO U BODU ZLOMU!

[ celý článek ]

Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Poslat mailem

Můžeme pouze zatnout pěsti a jít hledat pořádný klacek

čtvrtek, 14. dubna 2022

Před námi je problém obrovský jak hora, potápíme se, jdeme doopravdy do hajzlu a naše vláda na to civí doslova s otevřenou hubou, protože neví co dělat.

Můžeme se divit? Ano to ještě smíme, můžeme se divit. Naše vláda totiž doposud nedostala notičky z Bruselu a NEDOSTANE je. Představitele Evroské une řeší »to podstatné«.

„Namísto toho, abychom produkty vlastnili, si stále více myslím, že podniky by měly své výrobky nabízet jako službu,“ prohlásil pan Timmermans.

[ celý článek ]

Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Poslat mailem

Asociace se Starověkým Římem, aneb stojíme před velkým problémem!

čtvrtek, 9. prosince 2021

Tak nějak mě napadlo, že my se budeme stále hádat o to, komu postavit sochu na Fóru, když vlastně Barbaři již stojí před hradbami.

Svět je velmi rychlý na to, abychom stihli pochopit všechno a rozumět všemu co se ve světě děje. Jenže když budeme dál sedět za pecí a nalhávat si, jak skvěle to u nás funguje oproti těm zaostalým trumpetům, kteří nám byli ještě nedávno pro smích, tak nám ten náš smích brzo zamrzne na tváři.
Vlastně smích nás přejde hned, když si uvědomíme fakta:

[ celý článek ]

Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Poslat mailem

11.11. Symbol vlčích máků - symbol válečných veteránů. Jenže...

čtvrtek, 11. listopadu 2021

Poprvé jsem tento symbol - vlčí mák - viděl ve Velké Británii a pořádně nevěděl, o co jde. Něco jsem si o tom nastudoval a pochopil. Když jsem viděl ten respekt a úctu obyčejných lidí k symbolu vlčího máku, tak mě z toho až mrazilo. Tam skutečně vzpomínali na válečné veterány.

Viděl jsem pochod válečných veteránů na ulici Strand v Londýně, kdy jeden jediný ještě žijící válečný veterán z 1. světové války kráčel ulicí a masy lidí mu tleskali a vzdávali holt. Za ním šli další váleční veteráni, ti mladší. Zde šlo o vzpomínku na válečné veterány, kteří dali to nejcennější co měli, aby my jsme mohli žít.

[ celý článek ]

Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Poslat mailem